Je taková obrana dostatečná
Naše zákony nejsou zrovna ideálně nastavené. Zkuste si představit situaci, že vás někdo napadne a vy se budete bránit tak účinně, že útočníkovi nechtěně ublížíte. Paradoxně to může skončit tak, že vás nakonec naše soudy označí jako zločince, protože jste se bránili nepřiměřeně. Bohužel takové případy se nestávají ojediněle.
Základním vaším předpokladem by měla být znalost bojových umění a celková fyzická zdatnost. Ne všichni ale takové požadavky splňují, proto se jeví jako slabí.
Podíváme se na jednotlivé obranné prostředky, které se mohou hodit.
ØNůž
Může být i malý a vejde se vám do kapsy. Tady ale můžete útočníka zranit tak, že zemře. Proto to není zcela ideální prostředek.
ØTeleskopický obušek
Takovou věc možná ani neznáte a těžko jej tedy budete mít neustále při sobě. Přitom vám hrozí, že vám jej násilník vytrhne z ruky a obrátí se tak proti vám.
ØPepřový sprej
Je malý, vejde se snadno do kabelky nebo kapsy a velmi často jej nosí právě ženy. Můžete jej používat bez obav a jakéhokoli omezení. Dokonce patří i mezi oblíbené prostředky policie. Jen je třeba naučit se jej rychle aktivovat.
ØTaktická pera
Mají jednu velkou výhodu, a to že je nerozeznáte od klasického pera. Tento druh pera je mnohdy vybaven i dalšími prostředky, mezi které patří univerzální klíče na pouta, hrot na rozbití skla, apod. Je super, že s ním můžeme i normálně psát.
ØElektrické paralyzéry
Jsou velmi účinné i přes vysoké napětí, nemusíte se bát, že byste jím ale někoho usmrtili. Spíš mu způsobíte větší bolest. Jeho hlavní úkol spočívá v ochromení. Mohou je využívat snad všichni.
Funguje na principu dvoustupňového měniče, což znamená, že elektrický proud z baterie o nízkém napětí postupně prochází přes dva transformátory, které zvětšují napětí až na několik milionů voltů. Na trhu najdete různé typy, které se liší napětím i designem. Maximální povolená hodnota proudu je 10 mA.
Oceníte je při jízdě autem, při své profesi, ale také při procházkách s vaším pejskem.