Bazénový teploměr patří do bazénového příslušenství
Pořízení bazénu na zahradu obvykle provází i koupě dalšího příslušenství. Těmi nezbytnými pomůckami jsou bazénová filtrace s čerpadlem, desinfekční prostředky pro udržení čistoty vody bez patogenních mikroorganismů, bazénový vysavač a bazénové schůdky. S velkou pravděpodobností však budete poptávat i další příslušenství, například bazénový teploměr, který velmi často mívá podobu hladinového plováku.
Proč se nemusíte bát jeho rozbití
ABS plast – bazénové teploměry se nevyrábí ze skla. Je to naprosto logické, protože skleněná baňka by se mohla vlivem nešetrné manipulace rozbít a střepy by pak samozřejmě uvízly na dně bazénu. Pokud by se mezi střepy objevil nějaký velmi drobný kousek, mohl by být unášen vodou, nezachytil by se možná ani ve filtraci či v bazénovém vysavači a mohl by způsobit nebezpečné poranění v okamžiku, kdy na něj někdo šlápne. Teploměry do bazénu se proto vyrábí z pevného a tvrdého ABS plastu, který je v tomto ohledu mnohem bezpečnější.
Pravděpodobnost rozbití – rozbít bazénový teploměr z ABS plastické hmoty při běžném provozování bazénu je velmi málo pravděpodobné, a navíc plast se nerozbíjí na drobné úlomky, které by mohly někoho nebezpečně zranit.
Toxická rtuť – teploměry plněné toxickou rtutí dnes již běžně v obchodní síti neseženete, zakoupíte je spíše v bazarech, protože mnozí z nás mohou mít doma rtuťové teploměry lékařské, laboratorní i nástěnné ještě z doby, kdy se vyráběly. Bazénové teploměry jsou plněny netoxickým lihem, takže i kdyby se vám teploměr rozbil a výplň vytekla do vody, nic závažného se nestane.
Nejsou drahé – teploměry určené pro měření teploty bazénové vody jsou velice levné, pořídíte je doslova za pár desítek korun, takže pokud by se takový výrobek poškodil či ztratil, není to důvod k panice. Váš rodinný rozpočet to výrazně neohrozí.